pilatesplusistanbul | Gayatri Senem Kalender
3303
page,page-id-3303,page-child,parent-pageid-9,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

Gayatri Senem Kalender

Gayatri Senem Kalender

95 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünden mezun olan Kalender aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu’nda dansçı olarak çalışmaya başladı. Geçirdiği bir kaza sonucu dansı bırakarak sahne arkası,eğitmen ve koreograf olarak kendine yeni bir yol çizdi. Oyuncular ve dansçılarla yaptığı çalışmalarda bedenin sınırsızlığını, ruhu yansıttığını daha derinden gözlemleyen Gayatri Senem bedensel eğitimini zenginleştirmek adına Yoga ve dansçılık yıllarından tanıdık olduğu Pilates eğitimlerini almaya başladı. Yoga yolculuğu boyunca Ferhan Yüksel, Monika Münzinger, Esra Banguoğlu, Alexis Kiresepi, Dylan Berstein, Chris Chavez, Gurmukh Kaur Khalsa, Sharon Ganon, David Life, Cat Alip-Douglas, Seane Corn gibi hocalarla çalışarak Ashtanga, Jivamukti, Kundalini ve Vinyasa Yoga tarzlarını da deneyimledi.
Deneyimleri ve almış olduğu eğitimler sonucunda özellikle omurga rahatsızlıkları üzerine uzmanlaştı. Bu konuda Pilates eğitmenlerine yönelik bir eğitim programı oluşturdu ve çeşitli merkezlerde bu eğitimi uygulamaya başladı.
“Miranda” adını verdiği ve canlı perküsyon ve etnik nefesliler eşliğinde yapılan Yoga-Pilates-Doğaçlama Dans üçlemesinden oluşan, katılımcıların kendi beden ve sınırsızlıklarıyla tanışmasına araç olan bir ders üretti.
Yoga derslerinde asanaların zihnin sınırlarını gösteren birer araç olduğu fikrinden yola çıkarak, yogayı hayatın içine katma yolunda ilerlemektedir.

Sertifika ve Diplomaları

- Vivekananda Yoga Üniversitesi Yoga eğitmenliği
- Monika Münzinger Üst Gövde (Boyun, Ense, Göğüs) Workshop
- Balance Body PILATES Mat&Reformer 1&2
- Balance Body PILATES Chair
- Balance Body PILATES Ladder Barrel & Step Barrel
- Cihangir Yoga Banu Çadırcı Yoga Terapi Eğitmenliği
- Fu Wei ile Omurga rahatsızlıkları için Qigong Workshop
- Serotonin Akademi Omurga Fonksiyonel Anatomisi ve Omurga Hastalıkları Eğitimi (eğitmen)