pilatesplusistanbul | GYROTONIC®
136
page,page-id-136,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

GYROTONIC®

GYROTONIC_01

 

GYROTONIC® Expansion System, eski bir dansçı ve jimnastikçi olan Juliu Horvarth’in yoga, dans, jimnastik, yüzme ve tai chi hareketlerini esas alarak oluşturduğu bir sistemdir. Bu sistemde uygulanan hareketler kaskatı kesilmiş eklemleri gevşetmeye, kasları kuvvetlendirmeye ve spinal esnekliği arttırmaya yardımcı olacak şekilde dairesel ve spiral hareketlerin birleşiminden oluşmaktadır.

GYROTONIC® kasları kuvvetlendirir ve esnetir. Kişinin hedef ve isteklerine göre rahatlatıcı veya aerobik amaçlı bir çalışma olarak uygulanabilir. Şaşırtıcı derecede değiştirilebilirliğiyle birçok kullanıma imkan sağlayan GYROTONIC®  Pulley Tower, Gyrotonic ekipmanının ana parçasıdır. Tower’da cable pulley system´e bağlı ağırlıklar bulunmakta ve bu sistem müşterinin yatarak, ayakta ve yana dönük bir şekilde yatay ve dikey birçok hareketi uygulayabilmesini sağlamaktadır. Ağırlıklar kişinin çekme gücüne ve direncine destek vermek için kullanılabilir.

GYROTONIC  Pilatesle aynı mıdır?

GYROTONIC® ve Pilates hareketlerinde birçok paralellik görülse de, GYROTONIC® Pilates ’ten oldukça farklı bir uygulamadır. Birbirlerinden tamamen farklı odak noktaları, hareketleri ve şekilleri vardır. Bazı öğrenciler iki çalışmayı bir arada uygulamayı seçerken, bazıları yalnızca bir çalışmanın üzerine yoğunlaşır. Biz bu iki çalışmanın uygulanmasını desteklemekteyiz. Hem Pilates hem de GYROTONIC® çalışmalarının bir arada veya ayrı ayrı uygulanması yarar sağlamaktadır. GYROTONIC®, Pilates ’in güvenli ve destekli bir şekilde uygulanan bükülme ve dairesel hareket anlayışını benimsemiştir. Bu hareketler core abdominal kaslarını desteklediğinden bir pilates öğrencisi GYROTONIC® çalışmasını rahatlıkla uygulayabilir.
Pilates ve Gyrotonic ’ten hangisi uygulanırsa uygulansın, Pilates Plus ’ın öğretme yaklaşımı aynıdır. Hem Pilates hem de GYROTONIC® sistemiyle uygulanabilecek çok fazla egzersizin mümkün olması, biz eğitmenlere her çalışmayı her vücuda ve kişinin belirli ihtiyaçlarına göre uygulayabilmemizi sağlar. Bu yüzden, vücut devamlı olarak hareket halindedir ve hiçbir harekette zorlanmaz. Uygulama süreci içinde bedeni ve zihni hareketlerle serbest bırakmanın, benliğin farkına varılmasını sağladığına inanmaktayız.

Ayrıca bizler Pilates ve GYROTONIC® dersleri haricinde, her öğrencimizle tek tek ilgilenerek onların hangi seviyelerde, ne sıklıkla ve ne tip egzersizleri dışarıda uygulayabilecekleriyle de ilgilenmekteyiz. Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını gözden geçirerek stüdyo dışında hangi hareketleri yapabileceklerini önermekteyiz. Yürüyüş, gezme ya da yüzme gibi kardiyovasküler aktiviteler hala ruhu besleyen önemli aktiviteler arasında yer almaktadır.

GYROTONIC® ’in Yararları

GYROTONIC® esnemeye, sırtın orta üst bölgesinde rahatlamaya, duruş bozukluğunu düzeltmeye ve buna bağlı olarak uzun saatler boyunca bilgisayar karşısında veya arabada uzun zaman geçiren kişilerin boyun, omuz bölgelerinde görülen ağrıların giderilmesine etkili şekilde yardımcı olmaktadır.GYROTONIC® sert abdonimalların esnemesine,tendonların, ligamentlerin ve kasların uzamasına yardımcı olur. GYROTONIC® vücudu spiral olarak çalıştırarak, her bölgenin eşit olarak kuvvetlenmesini sağlar.

Vücut, eklemlerde boşluk yaratmayı ve birçok hareketle çalışmayı öğrenir. Bütünsellik içinde dinçleştiğinizi, esnediğinizi ve güçlendiğinizi hissedersiniz. Sırt ve kalça ağrıları giderilebilir. Uygulayan herkeste benlik bilincinin artmasını sağlar.

Hamilelikte GYROTONIC®

Spiral hareketler, esnemeler, açılmalar hamilelere rahatlık verir.  Hamileler yüzercesine hareket ederken, bir yandan da güçlenerek doğum sırası ve sonrasına hazırlanırlar.

 

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen ziyaret ediniz;  gyrotonicistanbulcenter.com