pilatesplusistanbul | YAMUNA® WORKSHOPS
3277
single,single-post,postid-3277,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

YAMUNA® WORKSHOPS

yamuna feet

YAMUNA® WORKSHOPS

Posted by admin in Uncategorized 22 Jan 2015

Yamuna Zake kimdir?
Merkez ofisi New York’ta yer alan ve dünyanın farklı noktalarında eğitim veren Yamuna Zake kelimenin tam anlamıyla hayatını vücudun nasıl çalıştığına adamış usta bir öğretmen ve şifacıdır. Ağrıları azaltma, hareketliği artırma, bir spor aktivitesini ya da bir uğraşıyı geliştirme ve yaralanmaların yanı sıra yaşlanmayı önleme yoluyla vücutlarında olumlu değişimler yaratmak isteyenlere yardımcı olmuştur.

Roxy Menzies kimdir?
Yamuna çalışmasının eğitimli ve sertifikalı uygulayıcısı olan Roxy Menzies; Dans, Pilates, GYROTONIC® ve Tai masajı uzmanı geçmişinden gelmektedir. Roxy, Kanada Eğitim Sistemi, profesyonel dans grupları ve Cirque du Soleil sanatçıları için dans ve farklı hareket tarzları üzerine eğitimler vermiştir. Londra, New York, Paris, Beyrut, Çin, Türkiye ve Tayland’da tanınmış, misafir eğitmenlik yapmış veya performans sergilemiştir.
Workshop 1: Yamuna® Face Ball (Yüz Topu)

The Yamuna® face Ball Yöntemi kendi kendinize yapmayı öğrenebileceğiniz, yaşlanmanın sağlıksız etkilerine karşı yüzü canlandırmak için kullanılan, etkisi kanıtlanmış, oldukça şifa verici tonlama tekniğidir.

Vücudun geri kalanı gibi yüz de, alnı kırıştırma, gözleri kısma, yoğun çiğneme, dişleri sıkma ve bilgisayarda ve mobil cihazlarda saatler harcayarak yorulan gözlerinize kadar sürekli tekrarlanan stres biçimlerine maruz kalmaktadır.

Bu sürekli maruz kalınan stres biçimleri yüzdeki, boyundaki ve baştaki kasları gerginleştirerek kafatasındaki kemiklerin sert ve büzülmüş bir pozisyona almalarına neden olur. Sonuçları çoğunlukla baş ağrıları, çene ağrısı, göz yorgunluğu, cilt elastikiyetinin kaybı ve hatta vaktinden önce kırışıklık oluşmasıdır.

‘Save Your Face (Yüzünü Koru)’ çalışmasında Roxy size yüzünüz için Yamuna® Face Ball egzersizlerini nasıl yapacağını öğretir. Sadece bir dersten sonra parıltının keyfini sürebilirsiniz—gözler daha rahatlamış ve açık, kaşlar kalkık, elmacık kemikleri daha belirgin ve bütün yüz gençleşmiştir.
Yüzünüzdeki gerçekten rahatlamış olduğu andaki değişikliği bir kez hissedince Yamuna Face Ball egzersizlerini hayatınızın günlük bakım rutinine dahil etmek isteyeceksiniz.

En fazla katılımcı sayısı: 7

En az katılımcı sayısı: 4

Tüm yüz çalışması 2 saattir. Yüz topu takımları eğitim için sağlanmıştır ve katılımcılar kendi takımlarını ayrıca satın alabilirler. Ek bilgi veya ihtiyaçlarınıza bağlı olarak diğer çalışma sürelerini düzenlemek için irtibata geçin.

**Eğer bir yıldan az bir zaman önce yüzünüzü gerdirdiyseniz, bir aydan az bir zaman önce derin ablatif lazer uygulaması yaptırdıysanız ya da yüzünüzde açık yaralar veya lezyonlar varsa lütfen bu çalışmanın uyarıcı özelliğini not edin ve çalışmadan 5 gün önceden başlayarak Retin-A veya Retinol kullanmaktan kaçının. Eğitimin olduğu gün HİÇ MAKYAJ yapılmamalıdır. .**

“Roxy ile Yamuna Face çalışmasından sonra anında yüzümün kas sisteminde ve göğsümden aşağı doğru daha yumuşak hissettim. Gözlerim ve sinüslerim için daha fazla yer vardı ve çenem ve kulaklarım sonunda rahatlamıştı. Roxy’nin konuya hakim bir dokunuşu var ve enerjisi rahatlatıcı. Bunu herkese şiddetle tavsiye ederim.”
Kate Beckal, Yoga Eğitmeni

 

Workshop 2 : Yamuna® Foot Fitness (Ayak Egzersizi)

ADIMLARINIZA ESNEKLİĞİ GERİ KAZANDIRIN

Ayaklar vücudun temelidir! Ayaklarınızı güçlendirirseniz bütün vücudunuzu güçlendirirsiniz. Yamuna® Foot Wakers (Ayak Canlandırıcı) güçlü, esnek ve ağrısız ayaklara kavuşmanızı sağlar.

Ayaklarımız her gün muazzam ağırlık taşıyan bir strese maruz kalırlar. Zamanla bu baskı dengesiz yürüme biçimlerine yol açar ve ayaklarımızda kasılmaya, kemik daralmasına ve kas zayıflamasına neden olur. Sonuç ayağın altında yatan yapının birbirine yapışmasıdır. Bu sürekli, dengesiz yürüme biçimleri baştan ayağa kadar olan kasların ve eklemlerin hatalı hizalanmasına katkıda bulunur. Ayaklarımız bütün varoluşumuzu etkileyen refleks noktalarına sahiptirler, böylece ayaklarına özen gösterdiğin zaman aslında tüm vücuduna özen gösteriyorsundur.

Yamuna® Foot Wakers kullanarak yapılan basit egzersizler topuktan ayağın tabanına ve parmaklara kadar denge, güç, esneklik ve bağımsız hareketler yaratarak ayağın farklı kısımlarını izole eder ve “uyandırır.” O zaman arzu ettiğin her ayakkabıyı giyebilirsin. Evet, hatta uzun ve sivri topuklu ayakkabıları bile! Ayakların bir kez düzgün çalışmaya başladığında mutlu ve sağlıklı kalabilmek için her gün sadece 5-10 dakikaya ihtiyaç duyarlar.

En fazla katılımcı sayısı: 10

En az katılımcı sayısı: 5

Ayak Formu çalışması ihtiyaçlarınıza göre 1 ya da 1.5 saatlik eğitimler olarak sunulmaktadır. Ayak Canlandırıcılar eğitim için sağlanmıştır ve katılımcılar kendi takımlarını ayrıca satın alabilirler.

* Tek workshop katılım bedeli: 80 TL
İki workshop katılım bedeli : 150 TL
* KONTENJAN SINIRLI OLDUĞUNDAN LÜTFEN MAIL ATARAK KAYIT YAPTIRINIZ. (pilatesplusist@gmail.com)

* 7 Mart Cumartesi
Workshop 1: 14:00 – 16:00
Workshop 2: 16:30 – 18:00

Post a comment