pilatesplusistanbul | Yoga on Board
3119
page,page-id-3119,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

Yoga on Board

yoga_on_board (2)

 

Denizciler ve Denizseverler yoganın akışına kapılıyor….

Yoga, nefes koordinasyonu ile bedenin tüm parçalarının bir ahenk içinde farklı hareketler aracılığıyla akmasıyla; yumuşayan, hafifleyen bedenin rahatlamasıdır. Aynı zamanda zihnin, karşı direnç göstermeden, farkındalık içinde olan her ne varsa onunla kalabilme sanatı adeta. Kendi kişisel iç yolculuğumuz, yüzleşmemiz, farkındalığımız.

Neden Yoga?

Yoga, asanaların nefesle birlikte sağlanan koordinasyonu ile vücudun esnekliğini sağlar. Bedende belki de daha önce farketmediğimiz tüm bölgelerin yumuşamasında etkili olurken; kaslara, eklemlere hareket getirir, iç organları ve sinir sistemini güçlendirir, solunumun düzenli çalışmasında yardımcı rol oynar. Farkında olmadan ikinci plana attığımız nefes alış verişlerimizi etkiler, nefesi yeniden ögretir, sindirimi kolaylaştırır, omurgayı güçlendirir. Duruşumuz değişir, rahatlar, yumuşar, adeta tüm bedenimiz hafifliği tadar. Hafifleyen beden ile bağlantılı olan zihin yumuşamaya başlar, bu yumuşamanın yarattığı farkındalık ve farkındalığın harekete geçirdiği bilinçaltında saklanan cevaplarla; olaylara, çevremize bakışımız ve tepkimiz değişir. Bedenin zekasını tekrar hatırlayarak; özgür beden, özgür zihin ve özgür ruhumuzu olgunlukla yeniden yakalarız. Olanların farkındalığı içinde, suyun akışında ilerleyen tekne misali, yaşamın akışında hasassiyet ve duyarlılıkla akmayı öğrenmemize tercüman olur.

Biz denizcilerin keyif aldığı ve tutkuyla bağlandığı denizde bu uygulamayı tecrübe etmeye ya da farklılaştırarak devam etmeye ne dersiniz? Tekneniz dalgalarla dans ederken, bedeniniz de nefesinizle dans etmeye, özgürce akmaya başlasın.

Deniz üzerinde teknede keyifli bir gün geçirmek mi istiyorsunuz; yoganın sunacağı rahatlama, dinginlik ve özgürlüğü de yanınıza alın ve seyir halindeyken uygulamanıza başlayın. Belki de ekibinizle yarışıyorsunuz. O zaman da ekip ruhunu, birlikte hareket etmenin farkındalığını, birbirini ve hareketlerini hissedebilmeyi tadın. Ekip arasındaki koordinasyonu sağlamak için denize çıkmadan önce uygulama yapmak size farklı bir bütünlük ve bu bütünlüğün getireceği dengeli bir başarı için destek olacaktır.

Herbirimizin denizde, tekne üzerinde yaşadığımız deneyimlerin, gösterdigimiz hırs, azim, inat, dayanma gücü, sabır ve hedef odaklılığın, içsel farkındalığımızla nasıl bağlantılı olduğunu ve her adımımızın nasıl da tüm akışı etkiledigini görebilmek, hissedebilmek dileğiyle….